KONCERT FINAŁOWY „2050. ŚWIAT WEDŁUG DAVIDA”

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

  • Data 26.08.2017
  • Godzina 20:30
  • Adres ul. Chopina 30, Świnoujście
  • Miejsce Amfiteatr im. Marka Grechuty

Fama, od blisko półwiecza, jest jedynym w Polsce festiwalem artystycznym, który obok możliwości prezentacji twórczości, jest jednocześnie nastawiony na doskonalenie warsztatu młodych twórców. To przedsięwzięcie interdyscyplinarne łączące muzykę poważną, jazzową, tradycyjną, zespoły muzyczne wszystkich gatunków, wokalistów, tancerzy, teatry, kabarety, interdyscyplinarne grupy twórcze, film, fotografię, happenerów i performerów, artystów sztuk wizualnych, pisarzy i poetów, dziennikarzy, krytyków sztuki, animatorów kultury i inspicjentów. Na dwa tygodnie do Świnoujścia zjeżdża kilkuset młodych-zdolnych, by przez ten czas pracować, tworzyć, inspirować się i uczyć. Ci najlepsi, jak co roku, wezmą udział w finałowym widowisku, realizowanym w świnoujskim Amfiteatrze im. Marka Grechuty.

Tegoroczny koncert wyreżyserował PAWEŁ NICZEWSKI – aktor szczecińskiego teatru Współczesnego, oraz szef Teatru Piwnica Przy Krypcie w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Do współpracy zaprosił stand-upera DAVIDA MBEDA NDEGE. To Polak i Kenijczyk, artysta pełen dystansu do świata i oczywiście z bezkompromisowym poczuciem humoru. David wcieli się w rolę przewodnika po świecie przyszłości, bo akcja widowiska dziać się będzie, zgodnie z tytułem, w roku 2050. Kolejnymi bohaterami tego świata będą najlepsi uczestnicy 47. Festiwalu Fama. Towarzyszyć im będą muzycy z formacji GRZECZNI CHŁOPCY. Nad wszystkim muzyczną pieczę sprawuje MAREK PĘDZIWIATR, a scenografię przygotowała JOANNA MARTYNIUK.

Podobnie jak na wszystkie wydarzenia Festiwalu – WSTĘP WOLNY! Czeka na Was 2 700 miejsc na widowni. Przybywajcie tłumnie!