ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE | SWIERNALIS, ŁUKASZ Z BAŁUT – koncert

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

  • Data 15.08.2017
  • Godzina 16:00
  • Adres ul. Bohaterów Września 69, Świnoujście
  • Miejsce El Papa – Cafe Hemingway

SWIERNALIS | Paweł Swiernalis – lider zespołu, to wokalista, tekściarz i instrumentalista. Przez słuchaczy i krytyków doceniany szczególnie za głębokie i często kąśliwe teksty, które na długo wbijają się w pamięć. Zagrał ponad 150 koncertów dzieląc scenę z takimi artystami jak Imany, Maria Peszek, Hugo Race, Marek Dyjak. Jest laureatem nagrody im. Maksa Szoca na Famie 2016. We wrześniu 2016 nakładem wytwórni Kayax ukazał się jego debiutancki album „Drauma. Stanisława Bryś na łamach somusic.pl tak pisał o tym krążku: „Mariaż takich rozwiązań nie jest łatwy do opisania jednym gatunkiem, jednak skwitować go można krótko – fani mroku Nicka Cave’a i tajemnicy spod rockowego znaku Toma Waitsa będą Draumą zauroczeni.” W 2017 roku został nominowany do Festiwalu w Opolu w kategorii „Debiuty”.

SKŁAD | Paweł Swiernalis – wokal, Szymon Siwierski – klawisze, syntezator,klarnet, Jacek Wieczorkowski – perkusja, sampler

www.facebook.com/Swiernalis

ŁUKASZ Z BAŁUT | Właściwie Łukasz Cieślak, artysta o wielu twarzach, znany również jako: pan Hoji Muoto, Cielor, MC Persona Grata. Autor licznych filmów i piosenek o Bałutach, ze swoją twórczością wychodzący jednak i rozpoznawalny daleko poza macierzystym miastem Łodzią. W swoich działaniach wykorzystuje także performans, instalację artystyczną, fotografię i muzykę. Pomysłodawca i współorganizator Festiwalu Kultury Bałuckiej (2007-2009) i Radia Wolne Bałuty (2008). Wraz z Piotrkiem Jachułą tworzy Zespół Łukasza z Bałut grający „poezję zjebaną”. Odpowiada za internetowy wulgarno-liryczno-lajfstajlowy serial dokumentalny GORZEJ BYĆ NIE MOŻE.

„Gram chyba jakiś folk miejski albo nie wiem co. Jest to może piosenka autorska. Żaden z moich koncertów nie trwał dłużej niż pół godziny. Czasem granie idzie mi topornie ale ponoć jest klimat. Ja lubię. Jeśli chodzi o pisanie to chcę pisać. Do tej pory pisałem raczej teksty swoich piosenek. Zdarzyło się że wspólnie z Piotrem Połozem napisaliśmy rozdział do przewodnika po Łodzi wydanego przez Urząd Miasta Łodzi. Brałem udział w zeszłorocznym slamie na Famie, gdzie doszedłem do finału i przejebałem z kretesem i kolegą z Łodzi Kacprem.”

VIDEO