FAMA 2017 – FESTIWALOWY FINAŁ

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

© Festiwal Fama, fot. Piotr Morytko

FAMA 2017 – FESTIWALOWY FINAŁ

Już dziś o godz. 20:30 w Amfiteatrze im. Marka Grechuty odbędzie się koncert finałowy „2050. Świat według Davida”. Na widzów czeka 2700 miejsc na widowni. Przybywajcie tłumnie. Wstęp wolny!

Fama, od blisko półwiecza, jest jedynym w Polsce festiwalem artystycznym, który obok możliwości prezentacji twórczości, jest jednocześnie nastawiony na doskonalenie warsztatu młodych twórców. To przedsięwzięcie interdyscyplinarne łączące muzykę poważną, jazzową, tradycyjną, zespoły muzyczne wszystkich gatunków, wokalistów, tancerzy, teatry, kabarety, interdyscyplinarne grupy twórcze, film, fotografię, happenerów i performerów, artystów sztuk wizualnych, pisarzy i poetów, dziennikarzy, krytyków sztuki, animatorów kultury i inspicjentów. Na dwa tygodnie do Świnoujścia zjeżdża kilkuset młodych-zdolnych, by przez ten czas pracować, tworzyć, inspirować się i uczyć. Ci najlepsi, jak co roku, wezmą udział w finałowym widowisku, realizowanym w świnoujskim Amfiteatrze im. Marka Grechuty.

Tegoroczny koncert wyreżyserował PAWEŁ NICZEWSKI – aktor szczecińskiego teatru Współczesnego, oraz szef Teatru Piwnica Przy Krypcie w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Do współpracy zaprosił stand-upera DAVIDA MBEDA NDEGE. To Polak i Kenijczyk, artysta pełen dystansu do świata i oczywiście z bezkompromisowym poczuciem humoru. David wcieli się w rolę przewodnika po świecie przyszłości, bo akcja widowiska dziać się będzie, zgodnie z tytułem, w roku 2050. Kolejnymi bohaterami tego świata będą najlepsi uczestnicy 47. Festiwalu Fama. Towarzyszyć im będą muzycy z formacji GRZECZNI CHŁOPCY. Nad wszystkim muzyczną pieczę sprawuje MAREK PĘDZIWIATR, a scenografię przygotowała JOANNA MARTYNIUK.

« »