PRAWIE KONIEC. PRAWIE

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

© Psychoteatr

PRAWIE KONIEC. PRAWIE

Ostatni dzień Famy, przed Koncertem Finałowym. Na festiwalowych scenach zaprezentują się Runforrest, Francis Tuan, Swiernalis oraz Confetti. W repertuarze także spektakle – Kryzysowego Sztabu Do Spraw Choreografii oraz Psychoteatru, czytanie performatywne dramatu Dawida Panica oraz wernisaż fotografii „Dachowce” w ramach akcji „Psa ma Fama”.

Przedpołudnie z Famą to ostatnie już spotkanie z FESTIWALOWĄ TELEWIZJĄ i ostatni goście. Program można śledzić na żywo, zasiadając na leżakach przy Mobilnym Instytucie Kultury na placu Wolności, albo na antenie Telewizji Słowianin i jej stronie internetowej. Start o godzinie 11:00.

W czarnym kontenerze także muzyka. O 15:00 RUNFORREST. Jego repertuar to często improwizowana muzyka elektroakustyczna. Po nim w MOBILNYM INSTYTUCIE KULTURY zaprezentuje się FRANCIS TUAN. To zespół Fryderyka Nguyena, muzyka o polsko-wietnamskich korzeniach, który wraz z zespołem uprawia  muzyczny recykling – korzystając ze współczesnej techniki loopowania, grają na zakurzonych instrumentach z lat 60. i 70. oraz wietnamskich etnicznych cudach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę.

Zgodnie ze  swoim wielofunkcyjnym przeznaczeniem Mobilny Instytut Kultury, oprócz sceny muzycznej, studia telewizyjnego, może być także galerią. O 16:00 w jego wnętrzach odbędzie się wernisaż fotografii DACHOWCE. To finał projektu PSA MA FAMA realizowanego wspólnie ze świnoujskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt.

Kolejne wydarzenia Festiwalu już w Hali w Basenie Północnym (ul. Rogozińskiego/ ul. Jachtowa). O 17:15 zobaczymy taneczną etiudę KOD w wykonaniu KRYZYSOWEGO SZTABU DO SPRAW CHOREOGRAFII, czyli studentów krakowskij PWST – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. W etiudzie zostanie podjęty temat niewerbalnej komunikacji międzyludzkiej. Jak porozumiewamy się z drugim człowiekiem bez użycia słów? Jak używamy języka ciała i energii, którą wytwarzamy? O 17:45 premiera dramatu „CZAS SNU” Dawida Panica. Utwór zostanie zaprezentowany w formie czytania performatywnego. Następne wydarzenie to także spektakl muzyczno-taneczny. Na scenie zobaczymy aktorów PSYCHOTETARU oraz uczestników warsztatów, które prowadzili podczas Festiwalu. Aktorzy Psychotetaru tworzą sztukę ukazując ciało aktora-tancerza jako naczelny punkt, z którego wyzwalają się pozostałe środki wyrazu scenicznego: głos, interpretacja, ekspresja, improwizacja. Muzyka stanowi bodziec uruchamiający do twórczych poszukiwań. Efekty ich pracy warsztatowej można będzie zobaczyć o 18:30.

Wieczór w klimatycznej hali zwieńczy koncert formacji SWIERNALIS. Liderem zespołu jest Paweł Swiernalis – wokalista, tekściarz i instrumentalista. Przez słuchaczy i krytyków doceniany szczególnie za głębokie i często kąśliwe teksty, które na długo wbijają się w pamięć. Zagrał ponad 150 koncertów dzieląc scenę z takimi artystami jak Maria Peszek czy Marek Dyjak. Jest laureatem Nagrody im. Maksa Szoca na Famie 2016. Niedawno nakładem wytwórni Kayax ukazał się jego debiutancki album „Drauma”. Na koncert zapraszamy o godzinie 19:30.

Ostatnim wydarzeniem, przed sobotnim Koncertem Finałowym, będzie koncert zespołu CONFETTI w Mobilnym Instytucie Kultury. Usłyszymy przestrzenne dźwięki i krótkie historie o otaczającej nas codzienności. Zespół Confetti to cztery różne osobowości, cztery różne spojrzenia na muzykę i mnóstwo pomysłów stanowiących odzwierciedlenie nazwy zespołu. Początek o 21:00.

Aktualizacja (25.08.2017, 14:00): Po koncercie zostajemy na placu Wolności, gdzie o 22:00 wystartuje SILENT DISCO! Do tańca na trzech kanałach zagrają: DJ Mewa, DJ Szymonmówi, DJ Max Bravura.

Na wszystkie wydarzenia Festiwalu – wstęp wolny. Program, na bieżąco aktualizowany, dostępny jest TUTAJ. Termin tegorocznej Famy to 14-27 sierpnia 2017. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.

Zapisz

Zapisz

« »