INTENSYWNA ŚRODA

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

Improkracja - Dwaj Panowie © fot. Alicja Sawicka

INTENSYWNA ŚRODA

Środa na Famie – finał literackiej akcji „Listy do Ani”, prezentacja Klubu Literackiego „Na Wyspie”, kolejny program telewizji festiwalowej, spektakl Living Space Theatre oraz impro połączonych sił formacji Hulaj i Impokracja. Muzyczne prezentacje Odett Dąbrowskiej, Andre & The Giants, Szymonmówi, Przybyła, Smutnych Piosenek, Jabłonki oraz Smoking Barrelz.

Drugą już festiwalową środę zaczynamy od WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. Animatorzy z Grupy Kakało zameldują się o 11:00 na prawobrzeżnym Osiedlu Warszów. O 16.00 przeniosą się do filii Miejskiego Domu Kultury na Karsiborze, gdzie przeprowadzą WARSZTATY MUZYCZNE.

Mobilny Instytut Kultury, czyli stojący na placu Wolności czarny kontener Stowarzyszenia Miastoholizm, wypełni poezja. Od 11:00 odbywać się tu będzie prezentacja świnoujskiego Klubu Literackiego „Na Wyspie”. Podczas spotkania odbędzie się także finał projektu LISTY DO ANI poświęconego pamięci Anny Beaty Chodorowskiej-Gorzelniaskiej, poetki oraz jednej z inicjatorek Famy. Członkowie Klubu zaprosili uczestników Festiwalu i mieszkańców miasta do napisania artystycznych listów, symbolicznie adresowanych do Anny. Co znalazło się w skrzynkach pocztowych? – zapraszamy na plac Wolności oraz przed telewizory – całość spotkania będzie transmitowana przez TV Słowianin. Streaming także na stronie internetowej stacji: www.tvslowianin.pl. Po literackim zmaganiach ponownie ruszy TELEWIZJA FESTIWALOWA. Na żywo na placu Wolności oraz na antenie Telewizji Słowianin będzie można obejrzeć wywiady z kreatywnymi świnoujścianami oraz artystami Famy (początek programu około godziny 12:00).

Kolejne wydarzenia festiwalu – nadal w MOBILNYM INSTYTUCIE KULTURY na placu Wolności – już muzyczne. Jako pierwsza, o 15:30, zaprezentuje się ODETTE DĄBROWSKA – pianistka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów. O swojej twórczości mówi, że to zderzenie dwóch odmiennych stylistyk – melancholijnej liryki i humoru. O 16:15 na scenie pojawi się SZYMONMÓWI – wokalista obdarzony niespotykaną, wręcz niemożliwą barwą głosu.

Muzyka rozbrzmiewać będzie także w Hali w Basenie Północnym, czyli w świnoujskiej Marinie (ul. Rogozińskiego / Jachtowa). Wieczór otworzy koncert zespołu SMUTNE PIOSENKI (18:30). Ich koncerty to podróż przez różne nastroje i emocje. Muzycy zespołu swobodnie poruszają się po różnych gatunkach, tworząc muzykę, którą w skrócie określają jako jazz-electro-folk-pop. O 19:30 – PRZYBYŁ. Zespół łączy w swojej muzyce tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. O 20:30 koncertować będzie JABŁONKA, czyli piosenki ukształtowane przez mróz i listopadowe ciemności, bzik słowa, tumult półżywych, niepokojących bitów, kosmicznych gitar i basów. Gdy ucichnie muzyka, Hala w Marinie zmieni się w teatr. LIVING SPACE THEATRE pokaże spektakl inspirowany kulturą romską „Kaj Dzias”. To barwny kolaż muzyki, pieśni, tańca i tekstów. Początek o 21:30.

Następne wydarzenia Festiwalu już w Browarze Miedziowy44 w Hotelu Interferie Medical Spa. Wieczór rozpoczną połączone siły teatrów Hulaj oraz Impokracja. W ich wykonaniu zobaczymy spektakl improwizowany WROCŁAW – WARSZAWA – ŚWINOUJŚCIE. Początek o 22:45. Potem scenę zajme chromatyczny duet z Krainy Czarów SMOKING BARRELZ.

Na wszystkie wydarzenia Festiwalu – wstęp wolny. Program, na bieżąco aktualizowany, dostępny jest TUTAJ. Termin tegorocznej Famy to 14-27 sierpnia 2017. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.

Uwaga! Aktualizacja: 23.08.2017, godz. 14:30

Zapisz

Zapisz

« »