ODJAZDOWA FAMA

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

© Monika Kowalczyk

ODJAZDOWA FAMA

Fama rusza. Gdyby porównać Festiwal do pociągu, byłby to bardzo długi skład z wieloma osobliwościami. Podróż będzie trwać dwa tygodnie, a ostatnią stacją będzie koncert finałowy.

Pierwszym akordem Festiwalu będzie KONFERENCJA PRASOWA, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program oraz najważniejsze idee Famy. W spotkaniu wezmą udział organizatorzy oraz Zastępca Prezydenta Miasta – Paweł Sujka. Na spotkanie w Galerii Sztuki Współczesnej Miejsce sztuki44 zapraszamy dziennikarzy oraz wszystkich tych, którzy chcą poznać Famę od środka. Początek o godzinie 13:00.

Dopełnieniem prasowego spotkania będzie koncert formacji HASH COOKIE. Zespół wystąpi około godziny 13.45 na placu Wolności. Każdy ich koncert jest wielką, dokładnie przygotowaną podróżą, która poprowadzi słuchaczy w energetyczno-nostalgiczną krainę muzyki.

Kolejne zdarzenia Festiwalu wieczorem, w reaktywowanej specjalnie dla Famy przestrzeni Jazz Clubu Central’a SCENA. Tam jako pierwsza zaprezentuje się songwriterka, wokalistka, autorka tekstów – MONIKA KOWALCZYK. Jak sama o sobie mówi, jest wrażliwcem i trochę dzieckiem. Lubi opierać swoje teksty na bogatych i ciekawych melodiach. Inspiruje się folkiem, ale i każdym wykonawcą, którego lubi słuchać, a lubi naprawdę wielu. Początek recitalu Moniki Kowalczyk o godzinie 21:00.

Na finał pierwszego dnia Famy wystąpi ŁUKASZ Z BAŁUT – artysta o wielu twarzach, znany również jako: pan Hoji Muoto, Cielor, MC Persona Grata, a właściwie Łukasz Cieślak. Autor licznych filmów i piosenek o łódzkich Bałutach, ze swoją twórczością wychodzący jednak i rozpoznawalny daleko poza macierzystym miastem. W swoich działaniach wykorzystuje także performance, instalację artystyczną, fotografię i muzykę.

Na wszystkie wydarzenia Festiwalu – wstęp wolny. Program, na bieżąco aktualizowany, dostępny jest TUTAJ. Termin tegorocznej Famy to 14-27 sierpnia 2017. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.

Zapisz

« »