WTOREK NA FAMIE – NABIERAMY ROZPĘDU

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

© Paulina Potocka

WTOREK NA FAMIE – NABIERAMY ROZPĘDU

Drugi festiwalowy dzień wystartuje o godz. 16:00 w El Papa – Cafe Hemingway. Tutaj muzyczna petarda – koncerty dwóch wyjątkowych artystów – SWIERNALISA oraz ŁUKASZA Z BAŁUT.

Lider tego pierwszego – Paweł Swiernalis to wokalista, tekściarz i instrumentalista, przez słuchaczy i krytyków doceniany szczególnie za głębokie i często kąśliwe teksty, które na długo wbijają się w pamięć. Swiernalis jest laureatem Nagrody im. Maksa Szoca na ubiegłorocznej Famie, po której, jesienią wydał debiutancki album „Drauma”. Ten drugi to artysta o wielu twarzach, znany również jako: Pan Hoji Muoto, Cielor, MC Persona Grata. Autor licznych filmów i piosenek o Bałutach (dzielnica Łodzi), ze swoją twórczością wychodzący jednak i rozpoznawalny daleko poza macierzystym miastem. W swoich działaniach wykorzystuje performans, instalację artystyczną, fotografię i muzykę.

Kiedy w El Papa – Cafe Hemingway ucichnie muzyka, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury rozpocznie się  WIECZÓR FILMOWY. Zobaczymy prace trójki twórców – Bożeny Galant, Eny Kielskiej i Anny66 Andrzejewskiej oraz Mateusza Żeglińskiego. Warto dodać, że ubiegłoroczną Famę wygrali właśnie twórcy filmowi, czy tegoroczni filmowcy powtórzą ten sukces?

Wieczór w Jazz Club Central’a – SCENA należeć będzie do artystów o dużym poczuciem humoru. Tego samego wymagać będą od publiczności. Jako pierwsza na scenie pojawi się PAULINA POTOCKA reprezentująca humor alternatywny i abstrakcyjny. To osoba, wobec której bardzo świadomie używa się słowa „temperament”. Według wielu jej stand-up zatytułowany przekornie i przewrotnie „No Show” – zadziwia i wstrząsa, a z pewnością nie pozostawia obojętnym. Podobno po jej występie nic już nie będzie takie samo.

Z inną rzeczywistością po występie Pauliny Potockiej będą musieli zmierzyć się członkowie szczecińskiego Teatru Improwizowanego IMPRO Z KRYPTY. Grupa została założona w 2016 roku z inicjatywy szczecińskiego aktora i reżysera – Pawła Niczewskiego. Skład zespołu tworzą aktorzy Teatru Współczesnego, Teatru Polskiego i Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. „Impro z Krypty” realizuje założenia teatru improwizowanego, w którym aktorzy grają określone sceny spontanicznie, bez przygotowanego wcześniej scenariusza.

Na koniec śmiech ustąpi już nie improwizowanym dźwiękom zespołu HASH COOKIE. Każdy ich koncert jest wielką, dokładnie przygotowaną podróżą, która poprowadzi was w energetyczno-nostalgiczną krainę muzyki. Do tej podróży przekona was głos Darii Pol, w którym umiejętności techniczne idą w parze z wrodzoną, unikatową barwą. A głos ten podawany jest w towarzystwie niebanalnego instrumentarium – to połączenie, według zapowiedzi muzyków, ma stworzyć przepyszne ciasteczko. Smacznego!

Na wszystkie wydarzenia Festiwalu – wstęp wolny. Program, na bieżąco aktualizowany, dostępny jest TUTAJ. Termin tegorocznej Famy to 14-27 sierpnia 2017. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.

« »