FAMA NA PONIEDZIAŁEK

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

WOJCIECH MŁYNARSKI © z archiwum domowego rodziny Młynarskich

FAMA NA PONIEDZIAŁEK

Dziś w programie: Inga Iwasiów w ostatnim spotkaniu z cyklu „Miejsca literatury”, piosenki Wojciecha Młynarskiego w interpretacji Famowiczów i teatralny „Sztorm” aktorów Zachodniopomorskiej Ofensywy Teatralnej. A wieczorem tajemniczy „Projekt X”.

Plac Wolności będzie dziś świadkiem happeningu dla najmłodszych widzów. Znając kreatywność i jednocześnie nieobliczalność jednego z liderów ZACHODNIOPOMORSKIEJ OFFENSYWY TEATRALNEJ, reżysera Marka Kościółka, należy zostawić tu puste miejsce i czekać, co się wydarzy. Akcja nosi wiele mówiący tytuł „Sztorm”. Zapraszamy całe rodziny o godzinie 16:00. W poniedziałek odbędzie się także ostatnie już spotkanie z cyklu „Miejsca literatury. Strefy wrzenia”. Bohaterką spotkania będzie krytyczka literacka, prozaiczka i poetka, historyczka i teoretyczka literatury – INGA IWASIÓW. Początek spotkania o godzinie 17:30 w Galerii Miejsce sztuki44.

Program zwieńczy pierwszy z premierowych koncertów Famy. Widowisko zatytułowane JESZCZE W ZIELONE GRAMY poświęcone jest pamięci Mistrza Wojciecha Młynarskiego – nieodżałowanego poety, satyryka, artysty kabaretowego, autora ponad 2000 tekstów piosenek, dramaturga, scenarzysty, librecisty, tłumacza, kompozytora i reżysera teatralnego. Piosenki Mistrza w nowych, odważnych interpretacjach usłyszymy w wykonaniu członków famowskich zespołów. Reżyserem tego muzycznego spektaklu jest Jerzy Jan Połoński, kierownikiem muzycznym znakomity jazzman Szymon Wójciński, a za oprawę plastyczną odpowiada Joanna Martyniuk. Na koncert zapraszamy o godzinie 19:00 do Miejskiego Domu Kultury.

O 22:00 wszyscy spotykamy się w ściśle tajnym miejscu na „PROJEKCIE X”!

Na wszystkie wydarzenia Festiwalu – wstęp wolny. Program, na bieżąco aktualizowany, dostępny jest TUTAJ. Termin tegorocznej Famy to 14-27 sierpnia 2017. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.

« »