INTERDYSCYPLINARNY WTOREK

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

© Festiwal Fama, fot. Maria Kosińska

INTERDYSCYPLINARNY WTOREK

Interdyscyplinarny wtorek na Famie. Kino: pokaz filmów Stanisława Zarychty i Michała Jankowskiego. Teatr: spektakl Moniki Nowogrodzkiej, impro Teatru Hulaj oraz plenerowy happening Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej. Muzyka: koncerty Odette Dąbrowskiej, zespołów Hot Tamales, Smutne Piosenki, Radioslam oraz Sekcji Muzycznej Kołłątajowskie Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Ponadto – cykl warsztatów dla najmłodszych oraz drugi dzień emisji Telewizji Festiwalowej.

O godzinie 11:00 na Warszowie (ul. Sosnowa/Barlickiego) wystartują WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. Zajęcia poprowadzą animatorzy z Grupy Kakało. O tej samej porze na placu Wolności w Mobilnym Instytucie Kultury nadawanie rozpocznie TELEWIZJA FESTIWALOWA. Rozmowy z interesującymi gośćmi oraz prezentacje artystyczne będzie można śledzić na żywo, na samym placu, lub  w domu, włączywszy Telewizję Słowianin. Ważna informacja dla osób nie posiadających telewizorów – transmisję można także oglądać na stronie internetowej stacji – www.tvslowianin.pl.

Kiedy Telewizja Festiwalowy zakończy nadawanie, czarny kontener Mobilnego Instytutu Kultury opanują najmłodsi – o godzinie 13:00 animatorzy Famy zapraszają na WARSZTATY PLASTYCZNE. To jednak nie koniec atrakcji dla dzieciaków – zapraszamy jeszcze do filii MDK w Karsiborze (ul. 1 Maja 40) na WARSZTATY MUZYCZNE, które poprowadzi niezawodna Grupa Kakało. Początek o 16:00.

Popołudnie upłynie pod znakiem muzyki. W Mobilnym Instytucie Kultury wystąpią dwie formacje – HOT TAMALES (16:00) oraz SMUTNE PIOSENKI (godz. 17:00). Pierwszy z zespołów prezentuje autorskie spojrzenie na blues, jazz i gospel. Chwytają za serce pięknymi piosenkami i ujmującą liryką. Drugi zaprosi w podróż przez różne nastroje i emocje. Poruszają się po różnych gatunkach, tworząc muzykę, którą w skrócie określają jako jazz-electro-folk-pop.

Po muzycznych emocjach zapraszamy do KINA, w które przeobrazi się Jazz Club Central’a – Scena. Na ekranie zobaczymy „Polowanie” Michała Jankowskiego oraz dwa obrazy Stanisława Zarychty – „Alter Ego” i „Towa Corp”. Początek projekcji o 18:30.

Na kolejne wydarzenie zapraszamy do Uzdrowiska Świnoujście, a dokładnie na taras budynku Admirał I przy Promenadzie. W klimatycznym miejscu zaprezentuje się ODETTE DĄBROWSKA, która czaruje publiczność pastiszową muzyką i zawadiackimi tekstami. Jej utwory to zderzenie dwóch odmiennych stylistyk – melancholijnej liryki i humoru. Na koncert zapraszamy o godzinie 19:30.

Wieczorem Fama znów powróci na plac Wolności, tym razem z teatralnym ładunkiem. Aktorzy Zachodniopomorskiej Ofensywy Teatralnej zaprezentują happening o wymownym i wiele mówiącym tytule GRAJ O KRAJ! TELETURNIEJ TV, ODCINEK TESTOWY. O ile tytuł wiele tłumaczy, o tyle żywiołowość i absolutna nieprzewidywalność zespołu i jego lidera, Marka Kościółka, nie pozwalają na określenie tego, co się tam wydarzy. Wiadomo jedynie, że happening rozpocznie się o godzinie 20:00.

Kwartet wieńczących wtorek na Famie wydarzeń już w Jazz Club Central’a – Scena. Tutaj na początek TEATR IMPROWIZACJI HULAJ. Moment, w którym wychodzą razem na scenę, żeby bez wcześniejszych ustaleń stworzyć kolejną historię, za każdym razem jest jak wielki wybuch. Na oczach widzów wyłania się po prostu kolejny wszechświat. Eksplozja o godzinie 21:15. Kolejne wydarzenie to muzyczny spektakl MONIKI NOWOGRODZKIEJ „Różne oblicza miłości. Odcinek 2”. Podczas jej występu, w czasie którego prym wieść będą piosenki aktorskie oraz monologi, będzie można się przekonać, że miłość może wyglądać zupełnie inaczej niż myślimy, a dodatkowo odpowiedzieć na proste pytania: Czy stan zakochania może trwać wiecznie? Dlaczego warto odwieść chłopaka od zaręczyn? Czy da się flirtować z emerytem? Początek o godzinie 22:15.

Na zakończenie dnia koncert doskonale znanej Famowiczom SEKCJI MUZYCZNEJ KOŁŁĄTAJOWSKIEJ KUŹNI PRAWDZIWYCH MĘŻCZYZN (godz. 23:15), oraz festiwalowych debiutantów – formacji  RADIOSLAM (00:45).

Na wszystkie wydarzenia Festiwalu – wstęp wolny. Program, na bieżąco aktualizowany, dostępny jest TUTAJ. Termin tegorocznej Famy to 14-27 sierpnia 2017. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.

« »