WARSZTATY TANECZNO-AKTORSKIE – ZGŁOŚ SIĘ!

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

© Living Space Theatre - Kaj dzias

WARSZTATY TANECZNO-AKTORSKIE – ZGŁOŚ SIĘ!

Zapraszamy na warsztaty Living Space Theatre, które odbędą się w terminie 21-22 sierpnia. Zwieńczeniem, a zarazem motywem przewodnim warsztatów jest opracowanie fragmentu spektaklu „Kaj Dzias” i zaprezentowanie go wraz z twórcami spektaklu 23 sierpnia podczas Festiwalu Fama. Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania i doświadczenia. Zapraszamy wszystkich od 15 do 99 roku życia!

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ ZAJĘCIA?
Zajęcia skierowane są do osób, które są zaciekawione tańcem współczesnym, śpiewem, improwizacją taneczno-aktorską oraz połączeniem ruchu z głosem, ale przede wszystkim dla osób, które są otwarte na nowe doświadczenia. Są okazją do poznania i rozwinięcia swoich umiejętności tanecznych i aktorskich, jak i do wystąpienia przed publicznością podczas spektaklu.

PROGRAM WARSZTATÓW
Warsztat tańca współczesnego – rozgrzewka; ćwiczenia z wykorzystaniem zasad tańca współczesnego; improwizacja indywidualna i grupowa inspirowana tańcem cygańskim; nauka choreografii; warsztat emisji głosu – praca nad oddechem, rozluźnieniem oraz nad głosem w mówieniu i śpiewaniu; nauka pieśni cygańskiej; połączenie śpiewu i tańca – opracowanie sceny spektaklu; próba z aktorami, tancerzami i muzykami na scenie; wieczorny spektakl.

PROWADZĄCY
Warsztaty prowadzą aktorzy zespołu Living Space Theatre – absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Grzegorz Łabuda – Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Laureat wielu konkursów międzynarodowych. Dwukrotny uczestnik projektu badawczego Joy of discovering w Chinach. Współpracuje z Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Teatrem im. Słowackiego w Krakowie, Krakowską Operą Kameralną, Teatrem Tańca Caro w Siedlcach. Jakub Margosiak – Założyciel Living Space Theatre. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie oraz wolny słuchacz na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Członek International Dance Comittee. Uczestnik International Summer Program Roberta Wilsona w Nowym Jorku. Współpracuje z Art Stations Foundation w Poznaniu, Teatrem Śląskim w Katowicach, Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Anna Mikuła – Współzałożycielka Living Space Theatre. Absolwentka PWST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje z Maciejem Kuźmińskim, Teatrem Rozbark w Bytomiu, Faido Dance Company w Amsterdamie. Odbyła rezydencję artystyczną w Stalker Teatro – officine CAOS w Turynie we Włoszech. Laureatka konkursów międzynarodowych.

ZGŁOSZENIA
Jakub Margosiak: tel.: 663 216 016, e-mail: j.margosiak@livingspacetheatre.com

Zapisz

« »