FAMA NIE TYLKO DLA ARTYSTÓW – ZGŁOŚ SIĘ!

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

© Festiwal Fama, fot. Paweł Czarnecki, Kamila Sujka

FAMA NIE TYLKO DLA ARTYSTÓW – ZGŁOŚ SIĘ!

Świnoujska Fama to także festiwal dla animatorów kultury oraz inspicjentów i osób zainteresowanych produkcją wydarzeń artystycznych. To szansa na podniesienie swoich kompetencji, poznanie ciekawych osób i wymianę kontaktów. Uczestnicy obu sekcji biorą oczywiście udział w postępowaniu konkursowym Famy.

SEKCJA PRODUCENCKA łączy zajęcia teoretyczne z praktyką. Każdy uczestnik kursu zostanie przydzielony do opieki nad wybranymi projektami Famy (koncerty, pokazy filmów, happeningi, spektakle) i będzie zdobywał umiejętności w zakresie realizacji wydarzeń artystycznych: przeprowadzenia prób, organizacji zaplecza technicznego, koordynacji wszystkich aspektów merytoryczno-technicznych. Jako cykl wydarzeń różnych sfer sztuki Fama jest idealnym miejscem dla szkolenia profesjonalnych realizatorów wydarzeń kulturalnych.

SEKCJA ANIMACJI KULTURY  pełni rolę łącznika między mieszkańcami Świnoujścia i artystami festiwalu. Czekamy na zgłoszenia osób kreatywnych, poszukujących niekonwencjonalnych rozwiązań. W ramach sekcji zostaną zrealizowane następujące projekty:
Fama udomowiona – projekt realizowany w alternatywnych przestrzeniach miasta (ulice, podwórka, targi, place, parki, sklepy, kawiarnie, prom miejski), na który składają się takie akcje jak „Zaproś Famę do siebie”, „Sztuka w 8 minut”, „Fama na dzień dobry” czy „Fama dzieciom”.
Wielka parada – Rozbudowane wydarzenie, które obejmie przestrzeń całego miasta, zorganizowane pod hasłem „Ty też jesteś z Famy”. Nie będzie to zwykły przemarsz ulicami Świnoujścia. Wydarzenie będzie trwało cały dzień i zostanie zrealizowane przez artystów Famy oraz mieszkańców miasta. W różnych miejscach Świnoujścia, według ustalonego wcześniej harmonogramu, będą odbywały się festiwalowe prezentacje (spektakle, happeningi, koncerty). Co ważne, wszystkie prezentacje będą się odbywały w tzw. przestrzeniach alternatywnych, z pominięciem scen miejskich.
Re:Warszów – prowadzone przez Famowiczów warsztaty i działania artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Warszowa, przemysłowej dzielnicy Świnoujścia.

Uwaga! W przypadku obu wymienionych sekcji istnieje możliwość odbycia podczas Famy praktyk studenckich.

Regulamin festiwalu i formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ. Prosimy opisać swoje doświadczenie i powody zainteresowania udziałem w danej sekcji. Opcjonalnie – osoby zainteresowane realizacją autorskich projektów w ramach sekcji animacji kultury (innych niż zaplanowane i wymienione powyżej) proszone są o przedstawienie pomysłu w formularzu zgłoszeniowym. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 14 maja 2017. Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie ogłoszona do 30 czerwca 2017. Na najlepszych uczestników czekają NAGRODY, które zostaną przyznane podczas Koncertu Finałowego.

Planowany termin tegorocznej Famy to 14-27 sierpnia 2017. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.

« »