SZTUKI WIZUALNE NA FAMIE – ZGŁOŚ SIĘ!

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

© Festiwal Fama, fot. Barbara Rochowczyk

SZTUKI WIZUALNE NA FAMIE – ZGŁOŚ SIĘ!

Malarstwo, rzeźba i grafika. Instalacja, video art i intermedia. Film, fotografia i scenografia. Te wszystkie gatunki i dziedziny sztuki spotkają się na Famie.

O naborze prac na tegoroczną WYSTAWĘ SEKCJI SZTUK WIZUALNYCH „WAR” pisaliśmy już jakiś czas temu. Przypomnimy więc tylko, że adresatami projektu są studenci i absolwenci szkół oraz wydziałów artystycznych. „War” – w języku angielskim „wojna”. Ale przede wszystkim: „gotujący się płyn”, „wrzątek”, „wielkie gorąco”, „gwałtowność”. Środki formalne przyjęte do zdefiniowania podjętego tematu powinny zawierać się w szeroko pojętym terminie sztuk wizualnych.

Zachęcamy również do przesyłania zgłoszeń do SEKCJI SCENOGRAFICZNEJ. Czekamy na osoby zainteresowane tworzeniem scenografii do dużych wydarzeń artystycznych: od koncertów, przez spektakle teatralne, aż po prezentacje w przestrzeni miasta.

Mocną stroną Famy są od kilku lat prezentacje SEKCJI FILMOWEJ. Zapraszamy autorów filmów fabularnych, dokumentów i mockumentów, animacji i produkcji eksperymentalnych. Prosimy opisać swoje dotychczasowe doświadczenie oraz dołączyć do zgłoszenia filmy, które chcielibyście zaprezentować podczas Famy. Opcjonalnie – osoby zainteresowane realizacją własnego filmu podczas festiwalu proszone są o przedstawienie pomysłu w formularzu zgłoszeniowym.

SEKCJA FOTOGRAFICZNA na Famie działa z kolei w dwóch grupach. Podczas warsztatów Tomka Sikory uczestnicy sekcji FOTOGRAFII KREACYJNEJ, inscenizowanej przygotują wystawę „Wrzenie barw”. Natomiast uczestnicy sekcji FOTOGRAFII REPORTAŻOWEJ – projekt „Fama Forever!”. Oba tematy zainspirowane są artystyczną tradycją Famy, która już od półwiecza stanowi miejsce rodzenia się wyjątkowych talentów i nietuzinkowych artystów.

Regulamin festiwalu i formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ. Prosimy opisać swój dorobek oraz dołączyć wymagane załączniki. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 14 maja 2017. Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie ogłoszona do 30 czerwca 2017. Na najlepszych uczestników czekają NAGRODY, które zostaną przyznane podczas Koncertu Finałowego.

Uwaga! Informujemy, że nabór prac na tegoroczną WYSTAWĘ SEKCJI SZTUK WIZUALNYCH „WAR” został przedłużony do 28 maja 2017. Termin przyjmowania zgłoszeń w pozostałych sekcjach / projektach pozostaje bez zmian: 14 maja 2017.

Planowany termin tegorocznej Famy to 14-27 sierpnia 2017. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.

« »