MUZYCZNE OBLICZA FAMY – ZGŁOŚ SIĘ!

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

© Festiwal Fama, fot. Joanna Kurdziel-Morytko

MUZYCZNE OBLICZA FAMY – ZGŁOŚ SIĘ!

Fama to festiwal sztuk wszystkich. Fama to między innymi muzyka. Niezależnie od tego, czy śpiewasz, grasz na skrzypcach, fortepianie preparowanym, gitarze elektrycznej czy ukulele – Fama jest właśnie dla Ciebie! Na zgłoszenia czekamy do 14 maja 2017.

Od kilku już lat festiwalowi wokaliści pracują pod kierunkiem Anny Serafińskiej, biorąc udział w warsztatach oraz przygotowując najważniejsze wydarzenia Famy. Jeżeli tylko niestraszne są Ci codzienne próby, możesz już zacząć się pakować. Ale wcześniej – prześlij nam swoje zgłoszenie: SEKCJA WOKALNA. Podczas festiwalu zostanie przygotowany koncert premierowy z piosenkami do tekstów Agnieszki Osieckiej. Koncert w 20-lecie śmierci autorki, prezentujący twórczość tej królowej polskiej piosenki, bez której nie sposób sobie wyobrazić rodzimej sceny wokalnej ostatnich dziesięcioleci. Autorka była również związana z Famą, gdzie przyjeżdżała w latach 70.

Kolejny muzyczny filar Famy to cykl LABORATORIUM MUZYKI, w którym prezentujemy zespoły i solistów, wykonujących muzykę poważną, jazzową, tradycyjną, elektroniczną, elektroakustyczną, improwizowaną. Zgłoś się i zaprezentuj nam swój repertuar. Opcjonalnie – osoby lub grupy zainteresowane realizacją podczas Famy autorskiego projektu premierowego proszone są o przedstawienie pomysłu w formularzu zgłoszeniowym.

W końcu Fama to także ZESPOŁY wszystkich gatunków. I kiedy piszemy „wszystkich”, to rzeczywiście mamy na myśli wszystkie gatunki; a także projekty znoszące granice między nimi. Doświadczenie nauczyło nas, że zespoły goszczące na Famie, awansują szybko do czołówki polskiej sceny. Przyjeżdżając ze swoim zespołem do Świnoujścia, jednego możecie być pewni – będziecie grać często i wszędzie. Na scenach klubowych i plenerowych. Na placu miejskim i w muszli koncertowej. Na plaży i w postindustrialnej hali. W kameralnej kawiarni i w zatłoczonym klubie. Na rogu ulicy i w Amfiteatrze. Przed obiadem i po obiedzie.

Regulamin Festiwalu i formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ. Prosimy opisać swój dorobek i wymagania techniczne (rider) oraz dołączyć wymagane załączniki (nagrania mp3 lub linki do nagrań dostępnych w internecie). Na Twoje zgłoszenie czekamy do 14 maja 2017. Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie ogłoszona do 30 czerwca 2017. Na najlepszych uczestników czekają NAGRODY, które zostaną przyznane podczas Koncertu Finałowego.

Planowany termin tegorocznej Famy to 14-27 sierpnia 2017. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.

« »