MIEJSCA LITERATURY I GAZETA FESTIWALOWA – ZGŁOŚ SIĘ!

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

© Festiwal Fama, fot. Piotr Morytko

MIEJSCA LITERATURY I GAZETA FESTIWALOWA – ZGŁOŚ SIĘ!

Jeszcze do 14 maja 2017 trwa nabór zgłoszeń na Famę. Oprócz zespołów muzycznych, teatrów i twórców sztuk wizualnych w Świnoujściu spotkają się także uczestnicy sekcji literackiej i dziennikarskiej.

Tematem tegorocznego projektu „Miejsca literatury”, realizowanego w ramach SEKCJI LITERACKIEJ będą STREFY WRZENIA. Do przesyłania zgłoszeń zachęcamy osoby zainteresowane udziałem w warsztatach literackich. Oprócz codziennych zajęć zaplanowane są prezentacje uczestników (spotkania pod hasłem „Sekcja literacka czyta”, slamy), a także publikacje tekstów w dodatku literackim gazety festiwalowej. W ramach projektu odbędą się również spotkania autorskie z renomowanymi pisarzami i pisarkami, których twórczość dotyczy tegorocznego tematu cyklu.

SEKCJA DZIENNIKARSKA to przede wszystkim gazeta festiwalowa „Famiasto” i warsztaty radiowe. W cyklu biorą udział osoby chcące rozwijać swoje umiejętności w dziedzinach dziennikarstwa i krytyki artystycznej, studenci kierunków humanistycznych, interesujący się różnymi dziedzinami sztuki. Planowana jest publikacja i upowszechnienia materiałów zrealizowanych podczas warsztatów (gazeta festiwalowa, internetowa strona Famy, portale społecznościowe, radio). Stawiamy przede wszystkim na praktykę. Chcemy by każdy, niezależnie od tego, w jakim medium pracuje, miał możliwość twórczego sprawdzenia swoich umiejętności.

Regulamin festiwalu i formularz zgłoszeniowy dostępne są TUTAJ. Prosimy opisać swój dorobek oraz dołączyć wymagane załączniki: pliki z prezentacją dotychczasowej twórczości literackiej i/lub dziennikarskiej (teksty publikowane i/lub niepublikowane). Dla zakwalifikowanych uczestników udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapewniamy zakwaterowanie i jeden posiłek podczas pobytu w Świnoujściu. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 14 maja 2017. Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie ogłoszona do 30 czerwca 2017. Na najlepszych uczestników czekają NAGRODY, które zostaną przyznane podczas Koncertu Finałowego.

Planowany termin tegorocznej Famy to 14-27 sierpnia 2017. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.

« »