HIPSTERSKI PUNK ROCK I EKSPLORACJA WIOLONCZELI

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

© Strażacy

HIPSTERSKI PUNK ROCK I EKSPLORACJA WIOLONCZELI

Piaty dzień Famy to ponownie artystyczny maraton. W projekcie „Miejsca literatury” gościć będziemy Piotra Nesterowicza. Na festiwalowych scenach zagrają formacje Lilac, Shapeles oraz Strażacy, a Jakub Gucik pokaże, co potrafi wiolonczela. Zaprezentują się także goście z Węgier – zespół Gustave Tiger. Uwaga, z powodu niekorzystnych prognoz pogody, zapowiadających intensywne opady deszczu oraz burze, wieczorne wydarzenia zostały przeniesione do Jazz Clubu Central’a – Scena.

Fama nie zapomina o najmłodszych. Dzieciaki z prawobrzeżnego Przytoru zapraszamy do tamtejszej filii Miejskiego Domu Kultury na WARSZTATY, tym razem fotograficzne.

W piątek muzyka ponownie zabrzmi na świnoujskim deptaku, w gościnnym El Papa – Cafe Hemingway zagra LILAC. W warstwie muzyczną łączą tendencje progresywne i optymistyczne, a ich teksty to opowieści podszyte intertekstualnościami i osobliwą obrazowością. W tekstach ich piosenek ludzie ryby mieszają się z wizjami nuklearnej apokalipsy oraz gombrowiczowskimi mini-traktatami epistemologicznymi. Początek koncertu o godzinie 15:30.

Gościem kolejnego spotkania z cyklu „Miejsca literatury. Strefy wrzenia” będzie PIOTR NESTEROWICZ. Jest absolwentem Polskiej Szkoły Reportażu, pisze eseje, reportaże oraz powieści i opowiadania fantastyczne. W 2015 roku za książkę „Cudowna” otrzymał Nagrodę Literacką Prezydenta Białegostoku, nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Literackiej Nagrody Nike. Moderatorem spotkania będzie Karol Maliszewski, początek o godzinie 17:00 w Galerii Miejsce sztuki44.

Wieczorem, nieco niespodziewanie, z powodu zapowiadanego załamania pogody, Fama przeniesie się do Jazz Clubu Central’a – SCENA. O 18:30 koncert JAKUBA GUCIKA – wiolonczelisty, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie, znanego famowiczom z zespołu PerDuo Vnc. Tym razem zaprezentuje się w swoim solowym projekcie, w którym eksploruje możliwości brzmieniowe wiolonczeli. Następnie funkująca grupa SHAPELES (19:45) i STRAŻACY (21:00), których muzykę można określić jako połączenie skłaniających do refleksji rapowanych tekstów z klimatyczną muzyką. Członkowie zespołu o swoim gatunku mówią „śmieszcore”.

Piątkowe famowanie zakończy koncert gości z Węgier – GUSTAVE TIGER. Grają muzykę, którą sami nazywają secesyjnym punk rockiem. Dziennikarz portalu „Fabryka zespołów” po jednym z ich koncertów napisał: „Energia, jaką emanuje zespół, wprost poraża. Wokalistka Erika Szurcsik to zuch-dziewczyna, a reszta składu to nie mniejsze gagatki. Czy hardcore-punk może być nowoczesny i hipsterski. Może, jeśli grają go Gustave Tiger”. Początek koncertu o 22:15.

Na wszystkie wydarzenia Festiwalu – wstęp wolny. Program, na bieżąco aktualizowany, dostępny jest TUTAJ. Termin tegorocznej Famy to 14-27 sierpnia 2017. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.

« »