GUSTAVE TIGER ZAGRA NA FESTIWALU FAMA

47. FESTIWAL FAMA
Świnoujście, 14-27 VIII 2017

© GUSTAVE TIGER, fot. Major Kata

GUSTAVE TIGER ZAGRA NA FESTIWALU FAMA

Już jutro, 18 sierpnia, podczas Festiwalu Fama w Świnoujściu zagra węgierski zespół Gustave Tiger. Wydarzenie to wpisuje się w obchody Roku Kultury Węgierskiej 2016/2017 w Polsce.

To już 47. edycja kultowego festiwalu znanego wszystkim wielbicielom sztuki i kultury. Fama od samego początku jest szansą na zaistnienie dla debiutantów i młodych twórców. W trakcie tegorocznych koncertów nie zabraknie również węgierskiego akcentu.

W tym roku uczestnicy Festiwalu Fama będą mieli okazję usłyszeć zespół GUSTAVE TIGER. To węgierska grupa założona w 2013 roku w Budapeszcie. Ich utwory najczęściej charakteryzuje połączenie gatunków takich, jak psychodeliczny rock, punk orazindie z mocnym gitarowym brzmieniem. Krytycy twierdzą, że ich utwory przypominają styl The Cure czy SonicYouth.

W składformacji wchodzą Gergő Dorozsmai (gitara, wokal), Csabi Szabó (bass, gitara, wokal), Erika Szurcsik (wokal), MártonHó (bass), Dávid Fekete (perkusja). Do tej pory zespół nagrał 3 albumy: „Mitanni Mares” wydany już w roku założenia grupy, „At The Idyll’s End” (2014) oraz „Chaste And Mystic Tribadry” (2016). Ich utwory można znaleźć również na Spotify oraz iTunes store.

Koncert Gustave Tiger odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 22:15 w Jazz Club Central’a – SCENA (ul. Armii Krajowej 3 w Świnoujściu). Wydarzenie wpisuje się w obchody Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.

Więcej informacji: www.kulturawegierska.pl, www.facebook.com/hunginst.

Na wszystkie wydarzenia Festiwalu – wstęp wolny. Program, na bieżąco aktualizowany, dostępny jest TUTAJ. Termin tegorocznej Famy to 14-27 sierpnia 2017. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej festiwalu oraz naszego profilu na FACEBOOKU.

3536

Zapisz

« »